"Babcia Kasia" składa sprzeciw do wyroku

Polska
Piotr Molecki/East News
Babcia Kasia została skazana na prace społeczne

Pełnomocniczka Katarzyny A. złożyła sprzeciw od wyroku nakazowego, który 27 września wydał na posiedzeniu bez udziału stron Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Oznacza to, że sprawa będzie toczyła się w normalnym trybie.

Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie przekazała PAP w piątek, że 6 października do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście wpłynął sprzeciw pełnomocniczki Katarzyny A. od wyroku nakazowego wydanego 27 września przez ten sam sąd.

 

Oznacza to, że sąd rejonowy rozpozna tę sprawę w normalnym trybie, z udziałem stron, czyli "Babci Kasi", prokuratury oraz policjantów, których Katarzyna A. miała zaatakować.

 

27 września sędzia Urszula Gołębiewska-Budnik uznała "Babcię Kasię" za winną tego, że "26 marca 2021 r. w Warszawie, przy placu Powstańców Warszawy naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji (…) w ten sposób, że odpychała oburącz na wysokości klatki piersiowej oraz szarpała za kamizelkę taktyczną".

 

Katarzyna A. miała również – doprowadzona do radiowozu – kopać policjantów, deptać ich i szarpać. Jednego z nich uderzyła pięścią, a kolejnego odepchnęła. Przepychanki kontynuowane były także w radiowozie, podczas transportu "Babci Kasi" do komendy policji przy ul. Wilczej w Warszawie.

 

Sędzia Gołębiewska-Budnik uznała również "Babcię Kasię" za winną znieważenia funkcjonariuszy. Katarzynie A. została wymierzona kara 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnych prac społecznych, po 20 godzin miesięcznie. Miała także zapłacić 220 zł kosztów sądowych.

 

Sąd, który będzie rozpoznawał sprawę oskarżonej "Babci Kasi", nie jest związany treścią wyroku nakazowego, który w momencie wniesienia sprzeciwu, stracił moc. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wyrok ten uznała za słuszny i odstąpiła od wniesienia sprzeciwu.

mad/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!