Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 4 października

Polska
Polsat News
Jak mówił w ubiegłym tygodniu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska - w Polsce mamy początek czwartej fali epidemii

Mamy 684 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce - przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Przed tygodniem informowano o 421 przypadkach. Ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent. Znacznie wzrosła za to liczba zajętych łóżek szpitalnych - o 122.

Nowe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (149), lubelskiego (118), podlaskiego (59), małopolskiego (54), zachodniopomorskiego (46), pomorskiego (42), dolnośląskiego (32), podkarpackiego (30), wielkopolskiego (30), śląskiego (26), łódzkiego (24), kujawsko-pomorskiego (22), warmińsko-mazurskiego (19), świętokrzyskiego (10), opolskiego (8), lubuskiego (5).

 

10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Ponad 1840 pacjentów w szpitalach

W szpitalach jest 1 840 osób z COVID-19, w tym 170 pacjentów podłączonych do respiratorów. Miesiąc temu, 4 września, hospitalizowanych było 498 chorych z COVID-19.

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6 678 łóżek i 663 respiratory.

 

Na kwarantannie przebywa 81 016 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 665 103 zakażonych.

 

Protesty w Amsterdamie

Kilka tysięcy osób demonstrowało w niedzielę w Amsterdamie przeciwko rządowej strategii walki z COVID-19. Nie obyło się bez kontrowersji - uczestnicy przynieśli szubienicę dla ministra zdrowia, a część z nich niosła flagi faszystowskiej partii NSB.

 

ZOBACZ: Holandia. Tysiące ludzi na ulicach Amsterdamu. Przynieśli szubienicę dla ministra zdrowia

 

Protestujących było mniej niż się spodziewano, w zależności od źródła od 6 tys. (według gminy Amsterdam) do 25 tys. (według organizatorów). Na frekwencję najprawdopodobniej wpłynęła pogoda - od piątku w mieście bez przerwy pada deszcz.

 

Protest przebiegał spokojnie. Jego uczestnicy, m.in. przeciwnicy szczepionek oraz obecnej polityki walki z pandemią koronawirusa, twierdzili, że media cenzurują ich protesty.

ac/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!