Błażej Spychalski: dzisiaj kończę pracę ministra

Polska
Polsat News
Błażej Spychalski

Dziękuję Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie, którym obdarzył mnie ponad 3 lata temu! (...) Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał Prezydenta jako społeczny doradca - napisał na Twitterze Błażej Spychalski.

"Dziękuję Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie którym obdarzył mnie ponad 3 lata temu!To wielka odpowiedzialność i honor służyć u Jego boku Polsce, to także wspaniały czas dla mnie osobiście.Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał Prezydenta jako społeczny doradca" - poinformował na Twitterze Błażej Spychalski.
 
Do jego zadań w Kancelarii Prezydenta należał m.in. nadzór merytoryczny nad Biurem Prasowym i nad bieżącą obsługą kontaktów z mediami.
 
"Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali oraz tym, na których dobre słowo zawsze mogłem liczyć. Dziękuje moim współpracownikom, pracownikom biura prasowego. Jesteście świetnym zespołem, który każdego dnia daje z siebie wszystko! Dziękuję także dziennikarzom za codzienną współpracę" - dodał.
 

Kim jest Błażej Spychalski?

Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta, Błażej Spychalski urodził się 16 lutego 1985 r. we Włocławku. W 2010 r. ukończył  studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Prawo.

 

"Związany z Prawem i Sprawiedliwością od 2006 r. Pracował m.in. w dziale Legislacji i Analiz Klubu Parlamentarnego PiS, a także w dziale Prezydialnym Klubu. Od 2011 r., przez cztery lata, był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego, a następnie europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2014 r. został koordynatorem w dziale struktur partii PiS. Później pełnił funkcję Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a od 1 marca został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Przez ostatnie 4 lata radny sejmiku województwa łódzkiego, członek Komisji Rozwoju Regionalnego Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji." - podaje Kancelaria Prezydenta.

 

Od 7 września 2018 r. pełni funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Błażej Spychalski jest żonaty, ma czworo dzieci.

pgo/polsatnews.pl/prezydent.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!