Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 27 września

Polska
Polsat News
Ministerstwo zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem

Mamy 421 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce - przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Nie zmarł żaden zakażony. Dokładnie tydzień temu odnotowano w Polsce 363 zakażenia. Również nie zmarł wtedy żaden chory na COVID-19.

Nowe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (82), lubelskiego (59), zachodniopomorskiego (42), podkarpackiego (34), małopolskiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (22), łódzkiego (20), podlaskiego (20), śląskiego (20), dolnośląskiego (17), kujawsko-pomorskiego (13), warmińsko-mazurskiego (11), świętokrzyskiego (9), opolskiego (4), lubuskiego (3).

 

15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również nie zmarła żadna osoba.

Ponad 1300 osób w szpitalach

W szpitalach są 1384 osoby z COVID-19, w tym 153 pacjentów podłączonych do respiratorów. Miesiąc temu, 27 sierpnia hospitalizowanych było 388 chorych z COVID-19

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6330 łóżek i 629 respiratorów.

 

Na kwarantannie przebywa 78 620 osób. Resort podał też, że wyzdrowiało dotąd 2 662 008 zakażonych.

 

Holendrzy uważają obostrzenia za nielogiczne

Aż 70 proc. Holendrów uważa, że restrykcje wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 są nielogiczne - wynika z badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM).

 

W sobotę ze stanowiska sekretarza stanu ds. gospodarczych odwołana została Mona Keijzer, która powiedziała w wywiadzie dla dziennika "De Telegraaf", że wprowadzenie certyfikatu sanitarnego, obowiązującego w Holandii od tego weekendu, jest trudne do wytłumaczenia.

 

ZOBACZ: Holandia. Od soboty obowiązują nowe obostrzenia związane z koronawirusem

 

Keijzer krytykowała także zgodę na organizację wyścigu Formuły 1. Impreza odbyła się na początku września w nadmorskiej miejscowości Zandvoort z udziałem około 70 tys. osób. Jak przypomniała minister w tym samym czasie obowiązywał zakaz organizowania imprez masowych m.in. popularnych wśród holenderskiej młodzieży letnich festiwali muzycznych.

 

Chadecka minister wskazywała również, że można bez problemu wziąć udział w maratonie, ale przed wejściem do restauracji trzeba wylegitymować się "korona pass". Po tej fali krytyki premier Mark Rutte zwolnił Keijzer ze stanowiska.

 

Okazuje się jednak, że większość Holendrów zgadza się ze zdymisjonowaną polityk. Według badania RIVM aż 70 proc. mieszkańców kraju uważa, że stosowane zasady związane z pandemią COVID-19 są nielogiczne.

ac/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!