Zwrot w sprawie oskarżenia dyrektorki szpitala w Zakopanem. Szpital pozwał NFZ

Polska
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay.com/1662222

Dyrekcja szpitala powiatowego w Zakopanem, przeciwko której do sądu trafił akt oskarżenia za popełnienie przestępstw niegospodarności, sama wniosła pozew przeciwko Małopolskiemu Oddziałowi Narodowego Funduszu Zdrowia – dowiedziała się w poniedziałek PAP.

Obrońcy dyrektorki zakopiańskiego szpitala im. Tytusa Chałubińskiego złożyli ponadto wniosek do sądu o zawieszenie postępowania karnego.

Dyrekcja szpitala pozywa NFZ

Pozew przeciwko małopolskiemu NFZ został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Jednocześnie, w związku z postępowaniami cywilnymi, obrońcy dyrektorki szpitala na tym samym posiedzeniu sądu złożyli wniosek o zawieszenie postępowania karnego – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Bogdan Kijak.

 

Co do tego wniosku sąd się jeszcze nie wypowiedział z uwagi na dokumenty, które mają przedłużyć obrońcy dyrektorki szpitala.

 

ZOBACZ: USA. Szpital wstrzymuje odbieranie porodów. Personel nie chciał się szczepić

Akt oskarżenia wobec dyrektorki Reginy T.

Pod koniec czerwca br. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do tutejszego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko dyrektorce szpitala powiatowego w Zakopanem Reginie T. zarzucając jej popełnienie dwóch przestępstw niegospodarności. T. miała narazić szpital na straty blisko 1,5 mln zł.

 

Zdaniem śledczych, dyrektorka doprowadziła do nałożenia na zakopiański szpital przez Małopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kar umownych z tytułu niedopełnienia warunków wynikających z umów zawartych z tym funduszem.

 

Dyrektorka miała nie dopełnić obowiązujących przepisów w zakresie zapewnienia wymaganej obsady personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz dysponowania odpowiednim sprzętem diagnostycznym i zabiegowym.

zma/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!