Wielkopolskie. Kobieta i mężczyzna zginęli po zderzeniu z ciężarówką. Dzień przed własnym ślubem

Moto
Galeria zdjęć (7)
Śmierć na miejscu – jak poinformowała rzecznik – ponieśli kobieta i mężczyzna

26-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna jechali drogą DW 444 przez miejscowość Świeca (woj. wielkopolskie), kiedy zderzyli się z samochodem ciężarowym. Oboje zginęli - poinformowała we wtorek rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś. Według ustaleń mediów para jechała do sali weselnej. Nazajutrz mieli wziąć ślub.

Do wypadku doszło we wtorek po godz. 15 na DW 444 w Świecy w kierunku Odolanowa (Wielkopolskie). Tam doszło do zderzenia samochodów ciężarowego i osobowego. Osobówka wypadła z drogi i zatrzymała się w polu.

 

ZOBACZ: Toruń. Wypadek na treningu. 15-letni żużlowiec Mateusz Jabłoński w ciężkim stanie

 

Śmierć na miejscu – jak poinformowała rzecznik – ponieśli kobieta i mężczyzna. Kierowca ciężarówki, który podróżował sam, został poddany badaniu na trzeźwość; nie stwierdzono obecności alkoholu.


Pomocy medycznej udzielił mu przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

1 września mieli mieć ślub

Według "SE.pl" "jedna z hipotez zakłada, że osobówka wpadła na mokrej drodze w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu". Policja miała nie potwierdzić tych informacji.

 

Policja, pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności, by wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku.

 

Portal ostrow24.tv dotarł do wstrząsających informacji. W wypadku zginęła 26-letnia Martyna, mieszkanka gminy Ostrzeszów, oraz  32-letni Bartosz, pochodzący z gm. Kotlin, a związany z Poznaniem. "Na 1 września zaplanowany mieli ślub" - przekazał portal. 

 

"SE" ustalił, iż para we wtorek jechała do sali weselnej pod Odolanowem (woj. wielkopolskie, w powiecie ostrowskim), gdzie miało się odbyć przyjęcie. Ślub miał odbyć się w kościele pw. św. Anny w Niedźwiedziu Wlkp. k. Ostrzeszowa – w rodzinnych stronach Martyny. To, że został odwołany potwierdził w środę proboszcz parafii Waldemar Wiertelak.

 

Ostatni wpis zmarłej Martyny na profilu społecznościowym z 20 sierpnia brzmi: "Z radością zawiadamiamy o naszym ślubie. Będzie nam miło widzieć Was w tym szczególnym dniu". Wcześniej narzeczeni byli na wakacjach w Grecji. Mieszkali w Poznaniu i z tym miastem wiązali swoją przyszłość.

aml/grz/PAP/ostrow24/SE.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!