Campus Polska Przyszłości. "Opozycja oferuje młodym wiece i rolę fotomaskotek"

Polska
PAP/PAP/Tomasz Waszczuk
Campus Polska Przyszłości organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się w piątek od debaty Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego

Campus Polska potwierdza, że opozycja na czele z Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim oferuje młodym jedynie polityczne wiece, hasła ideologiczne i rolę fotomaskotek - stwierdził na Twitterze pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Tymczasem - dodał - Prawo i Sprawiedliwość upodmiotawia młodych, konsekwentnie włączając ich w procesy decyzyjne i realnie podnosząc poziom życia.

 

W innym wpisie stwierdził, że rząd PiS uczynił dialog z młodymi stałą praktyką. "Powołanie Rady Dialogu i rad resortowych, gwarancja silnych młodzieżowych rad na wszystkich szczeblach samorządu, otwarte konsultacje dla młodych w 16 regionach" - wymienił.

 

 

"A opozycja? Jak rządzili: Nic. Teraz: 1 event, Campus Polska" - zwrócił uwagę.

 

"Campus" w Olsztynie 

Campus Polska Przyszłości organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się w piątek od debaty Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Uczestniczy w nim tysiąc osób do 35 roku życia i ponad 200 prelegentów. Impreza ma potrwać do 2 września w olsztyńskim Kortowie.

 

 

ZOBACZ: Campus Polska Przyszłości. "Dobre miasta są otwarte na dialog i wielokulturowość"

 

W tym czasie zaplanowano serię debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Wieczorami będą się odbywać koncerty i spektakle. Uczestnicy mogą korzystać z szerokiej oferty sportowej – w Kortowie jest m.in. wypożyczalnia sprzętów wodnych.

laf/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!