Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 20 sierpnia

Polska
Polsat News
Raport ministerstwa - 20 sierpnia

Mamy 212 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Zmarły kolejne cztery osoby. Wczoraj odnotowano 197 nowych przypadków i cztery zgony. Tydzień temu resort informował o 196 zakażeniach oraz sześciu zgonach.

Mamy 212 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (31), małopolskiego (30), śląskiego (19), zachodniopomorskiego (17), wielkopolskiego (15), łódzkiego (14), dolnośląskiego (13), kujawsko-pomorskiego (13), podkarpackiego (12), podlaskiego (11), pomorskiego (11), lubelskiego (9), warmińsko-mazurskiego (8), opolskiego (3), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (1).

3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba.

 

Od początku pandemii zachorowało 2 886 291 osób. Zmarło 75 315 zakażonych.

Ile osób w szpitalach?

Hospitalizowanych jest 359 chorych z COVID-19, a 41 z nich przebywa pod respiratorami – poinformował w piątek resort zdrowia.

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6 002 łóżka i 580 respiratorów. Łącznie od początku pandemii wyzdrowiało 2 655 891 osób. Na kwarantannie znajduje się 59 999 osób.

Ile testów wykonano?

Jak przekazał resort zdrowia w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 38,8 tys. testów na obecność koronawirusa.

Kraska: stoimy przed czwartą falą 

 - Myślę, że stoimy przed czwartą falą, która, mam nadzieję, będzie zdecydowanie łagodniejsza niż poprzednie. Na pewno będzie także dużym wyzwaniem dla polskiej służby zdrowia, w tym takich szpitali jak ten w Piszu - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.+

 

Nadzieję na to, że czwarta fala będzie łagodniejsza – jak powiedział – opiera na tym, że Polacy jednak się szczepią. - To nie jest tak, że zapomnieliśmy, że te szczepienia są ważne, że wakacje spowodowały to, że zakażeń jest mniej i uznaliśmy, że koronawirusa już nie ma. Tak się nie stało - stwierdził.

 

ZOBACZ: Mazowieckie gminy z największą liczbą zaszczepionych w kraju

 

Zauważył, że również punkty szczepień, które będą uruchamiane w szkołach, gdy 1 września wróci młodzież, także zwiększą liczbę zaszczepionych

"Służba zdrowia jest przygotowana"

- Polska służba zdrowia jest przygotowana na ewentualną czwartą falę. Mamy przygotowane od wielu tygodni plany zabezpieczenia łóżek szpitalnych i laboratoriów. W tej chwili możemy w naszym kraju wykonać dziennie ponad 166 tys. testów na dobę. Obserwujemy powolny, ale jednak wzrost wykonywanych testów przeciwko koronawirusowi. Jest to pierwszy symptom tego, że nowych zakażeń może być zdecydowanie więcej - powiedział.

dsk/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!