Holandia. Od 1 listopada zniesienie wszystkich ograniczeń

Świat
PAP/EPA/BART MAAT
Premier Holandii zaskoczył dziennikarzy swoją deklaracją - od 1 listopada chce zniesienia wszystkich obostrzeń związanych z koronawirusem

Premier Mark Rutte zapowiedział, że od 1 listopada wszystkie ograniczenia, które zostały wprowadzone w Holandii ze względu na zagrożenie koronawirusem, zostaną zniesione. Od 30 sierpnia ponownie zostaną otwarte uczelnie oraz szkoły zawodowe.

Przebieg konferencji prasowej premiera Marka Ruttego i ministra zdrowia Hugo de Jonge zaskoczył dziennikarzy. Spodziewano się jedynie informacji o tym, że studenci będą mogli wrócić do zajęć. Tymczasem premier nieoczekiwanie ogłosił, że jego gabinet zamierza znieść wszystkie ograniczenia związane z pandemią.

 

ZOBACZ: Polka na Sycylii o fali upałów: w piątek było 50,5 stopnia Celsjusza

 

- Zaznaczam, że będzie to możliwe jedynie wtedy, jeżeli nadal infekcje będą spadać, a liczba zaszczepionych rosnąć - powiedział premier Rutte, informując także, że od 20 września przestanie obowiązywać wymóg zachowania półtora metra dystansu.

 

Jednocześnie od 30 sierpnia ponownie zostanie otwarte szkolnictwo wyższe i zawodowe. Na sali wykładowej będzie mogło jednak przebywać maksymalnie 75 osób, a używanie maseczek na korytarzach będzie nadal obowiązkowe.

kmd/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!