Monika Pawłowska: Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu. Był lojalny w stosunku do obywateli

Polska
Polsat News
Monika Pawłowska (Porozumienie) w programie "Gość Wydarzeń".

- Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu, co pokazuje sposób funkcjonowania dialogu w Zjednoczonej Prawicy - powiedziała posłanka Porozumienia Monika Pawłowska. Według wicerzecznika PiS wicepremier Gowin był nielojalny. - Na szczęście był lojalny w stosunku do obywateli i to jest najważniejsze - był tym "bezpiecznikiem" Zjednoczonej Prawicy. Tym było do tej pory Porozumienie - dodała polityk.

Posłanka Porozumienia, odkąd opuściła szeregi Lewicy, zapytana w programie "Gość Wydarzeń" o to, czy będzie po dymisji Jarosława Gowina wspierać rząd, czy będzie w opozycji, odpowiedziała, że od początku widzi swoje miejsce w centrum.

"Nie chodzi o przeciąganie liny"

- Teraz nie ma mowy o jakimś przechodzeniu. Tu nie chodzi o jakieś przeciąganie liny, tylko o dobre rozwiązania, które powinniśmy wprowadzać zarówno w Polskim Ładzie, bo są tam dobre rozwiązania, jak i zablokowanie ustawy "lex TVN" - powiedziała Pawłowska.

 

- Mam nadzieję, że posłowie będą głosować zgodnie ze swoim sumieniem - dodała, odnosząc się do kwestii głosowania nad Polskim Ładem.

 

ZOBACZ: Wakat nie jest przewidziany na długo - Radosław Fogiel o dymisji Gowina

 

Wspomniała o konieczności wzięcia w obronę najmniejszych polskich przedsiębiorców.

 

- Zdymisjonowanie wicepremiera, który prowadzi dialog z naszym strategicznym partnerem czyli Stanami Zjednoczonymi jest błędem - powiedziała. Przyznała, że do tej pory te rozmowy były prowadzone tylko z Jarosławem Gowinem.

 

Zapytana o większość dla ustawy medialnej powiedziała, że ma nadzieję, iż argumenty nie sprawią, że "wyzbędziemy się polskich wolnych mediów".

 

- Z tego, co słyszałam posłowie Kukiza również zastanawiają się, czy głosować za ustawą lex TVN - powiedziała.

"Wypchnięcie z rządu za walkę o prawa"

Posłanka Porozumienia odniosła się do dymisji Jarosława Gowina i oceniła, że doszło do niej wskutek walki o ważne dla obywateli kwestie.

 

ZOBACZ: Komentarze po dymisji wicepremiera. Jarosław Gowin: o dymisji dowiedziałem się z mediów

 

- Uważam, że to było wypchnięcie z rządu za walkę o słuszne prawo. Mówimy tutaj o trzech ważnych dla nas rzeczach: o "lex TVN", samorządach i podatkach - powiedziała Pawłowska.

 

WIDEO - Monika Pawłowska (Porozumienie) w "Gościu Wydarzeń"

 

hlk/jo/Polsat News/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!