Holandia likwiduje punkty szczepień. Liczba chętnych do szczepionki spada

Świat
PAP/EPA/LUONG THAI LINH, zdj. ilustracyjne
Holandia zamyka coraz więcej punktów szczpeień, bo nie są już tak potrzebne

Ponad połowa punktów szczepień przeciw Covid-19 prowadzonych przez miejskie przychodnie publiczne (GGD) w Holandii zostanie zamknięta - poinformowała centrala tych placówek. Spada liczba szczepiących się - na początku czerwca w GGD podawano 200 tys. dawek dziennie, obecnie jest to niecałe 100 tys.

Poparcie dla szczepień przeciw koronawirusowi pozostaje w holenderskim społeczeństwie bardzo wysokie; popiera je między 85 a 90 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

 

Jak informuje centrala miejskich przychodni (GGD GHOR), w prowadzonych przez nie punktach liczba chętnych do przyjęcia preparatu przeciwko wirusowi spadła w ostatnim miesiącu o połowę.

Większość Holendrów już zaszczepionych

Wynika to przede wszystkim z faktu, iż ponad 80 procent dorosłych Holendrów dostało już co najmniej jedną dawkę, a większość - także drugą. - Dodatkowo mamy sezon urlopowy, ludzie powyjeżdżali na wakacje – czytamy w komunikacie GGD GHOR.

 

ZOBACZ: Holandia. Pożyczył ferrari warte 250 tys. euro. Kompletnie je rozbił

 

Dziennik „Algemeen Dagblad” informuje w środę, że w stanie likwidacji są już 73 punkty podające preparat przeciwko koronawirusowi spośród 143 obecnie działających. W prowincji Fryzja na północy kraju cztery z ośmiu punktów zostaną zamknięte w sierpniu. W Rotterdamie zamknięto w lipcu sześć z 14 tego typu placówek.

 

Nie oznacza to końca kampanii szczepień. Osoby, które nie miały jeszcze szczepienia, mogą w przyszłości udać się do mobilnych punktów. W tym celu GGD przeniosą je do dzielnic, w których wskaźnik zaszczepienia przeciw Covid-19 jest nadal niski.

pdb/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!