Duża awaria na stacji PKP Poznań Główny. Zmiany w kursowaniu pociągów

Polska
wikimedia/Rakoon
Obecnie nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia dla podróżnych.

Przed godz. 19. wznowiono ruch na stacji Poznań Główny – poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK. W piątek po południu doszło do awarii systemu sterowania; ruch pociągów był wstrzymany. Spore utrudnienia występują także na Śląsku, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pociągu IC Silesia.

Usterkę komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem stwierdzono w piątek ok. godz. 16.00. Ruch kolejowy przez stację był wstrzymany.

 

ZOBACZ: Nowy cennik. Drożeją bilety PKP Intercity na bardziej popularne pociągi

 

Jak tłumaczył Śledziński, nad przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów na stacji Poznań Główny pracowały służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Poinformował, że ruch na stacji Poznań Główny wznowiono przed godz. 19.

"Zupełny paraliż"

"Przywracane są rozkładowe przejazdy. Sytuacja na poznańskim węźle kolejowym powoli się stabilizuje. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników koordynuje przejazdy pociągów" – zaznaczył.

 

Dodał, że "serwis techniczny sprawdza system sterowania ruchem kolejowym".

 

Podróżni na stacjach i przystankach oraz w pociągach są informowani o zmianach w kursowaniu pociągów.

 

Spore utrudnienia w ruchu występują także na Śląsku. Na tamtejszej linii nr 140, między Orzeszem a Łaziskami, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pociągu IC Silesia z czeskiej Pragi do Warszawy. Szlak jest zablokowany. "Pociągi dalekobieżne są kierowane drogą okrężną przez Mikołów" - informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak dodają, utrudnienia potrwają co najmniej do końca dnia.

rsr/msl/PAP/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!