Częstochowa. Obywatel Gruzji poszukiwany przez Interpol został zatrzymany podczas kontroli drogowej

Polska
Śląska Policja
25-letni obywatel Gruzji był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Gruzin był poszukiwany przez międzynarodowe organy ścigania od lutego 2020 roku. Wpadł podczas kontroli drogowej, kiedy policjanci z częstochowskiej drogówki zauważyli, że popełnił wykroczenie drogowe. Trafił do aresztu, o jego przyszłości zadecyduje sąd.

Sytuacja miała miejsce przy al. Monte Cassino w Częstochowie (woj. śląskie). W czwartek podczas patrolu mundurowi zauważyli pojazd marki Toyota, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe.

 

ZOBACZ: Borowce. Policja nadal poszukuje Jacka Jaworka. W okolice skierowano większą liczbę patroli

 

Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący 25-letni mieszkaniec Warszawy, jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Według ustaleń Gruzin poszukiwany był od lutego 2020 roku za kradzież kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku.

 

- Z uwagi na to, że od momentu popełnienia przestępstwa ukrywał się, Biuro Interpolu wprowadziło jego dane do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu - przekazała częstochowska policja. - Dlatego też, podczas legitymowania na terenie naszego kraju, policjanci otrzymali informację o tym, że jest poszukiwany - dodali.

 

Śląska Policja
Mężczyzna poszukiwany czerwoną notą Interpolu

 

Mężczyzna trafił do aresztu na siedem dni. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

aml/zdr/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!