Przygotowania do święta narodowego 11 listopada.

Wojsko ćwiczy przed oficjalnymi uroczystościami Święta Niepodległości, które 11 listopada odbędą się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W sobotę żołnierze i funkcjonariusze służb, które będą uczestniczyć w tym wydarzeniu, trenowali składanie wieńców, podniesienie flagi państwowej, apel poległych i defiladę.

 

 

11 listopada w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta odprawa wart. O godz. 13 - uroczyste złożenie wieńca przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy placu jego imienia. W sobotę wojsko i formacje cywilne ćwiczyły cały program tej uroczystości. Ćwiczeniom kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy przyglądali się licznie zgromadzeni warszawiacy i turyści.

 

 

Na placu były m.in. formacje wojsk lądowych, lotników, marynarki wojennej, straży granicznej, służby więziennej, policji, straży pożarnej, a także żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Wszystkie formacje składały wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przećwiczono komendy "baczność", "spocznij", "prezentuj broń" i "na prawo patrz". Następnie podooddziały szlifowały defiladę dookoła Placu Piłsudskiego. Żołnierze przećwiczyli także wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz apel poległych.

 

 

Przygotowującym się do święta narodowego formacjom przygrywała orkiestra wojskowa.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj: