Przygotowania do święta narodowego 11 listopada.

Wojsko ćwiczy przed oficjalnymi uroczystościami Święta Niepodległości, które 11 listopada odbędą się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W sobotę żołnierze i funkcjonariusze służb, które będą uczestniczyć w tym wydarzeniu, trenowali składanie wieńców, podniesienie flagi państwowej, apel poległych i defiladę.

 

 

11 listopada w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta odprawa wart. O godz. 13 - uroczyste złożenie wieńca przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy placu jego imienia. W sobotę wojsko i formacje cywilne ćwiczyły cały program tej uroczystości. Ćwiczeniom kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy przyglądali się licznie zgromadzeni warszawiacy i turyści.

 

 

Na placu były m.in. formacje wojsk lądowych, lotników, marynarki wojennej, straży granicznej, służby więziennej, policji, straży pożarnej, a także żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Wszystkie formacje składały wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przećwiczono komendy "baczność", "spocznij", "prezentuj broń" i "na prawo patrz". Następnie podooddziały szlifowały defiladę dookoła Placu Piłsudskiego. Żołnierze przećwiczyli także wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz apel poległych.

 

 

Przygotowującym się do święta narodowego formacjom przygrywała orkiestra wojskowa.