Ukraina: czterech żołnierzy zginęło na froncie w Donbasie

Świat
Ukraina: czterech żołnierzy zginęło na froncie w Donbasie
Wikimedia Commons/zdj.ilustracyjne

Czterech żołnierzy zginęło ostatniej doby na froncie walk ze wspieranymi przez Rosję separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy - podał w czwartek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych w Kijowie.

- Okupanci rosyjscy 28 razy otwierali ogień w kierunku pozycji naszych wojsk. Przeciwnik 12-krotnie zastosował przy tym uzbrojenie, które jest zakazane przez porozumienia mińskie - napisał sztab na Facebooku.

 

- W wyniku ostrzałów zginęło dwóch żołnierzy Połączonych Sił, a trzech zostało rannych. Dwóch (kolejnych) żołnierzy odniosło obrażenia śmiertelne w następstwie wybuchu miny - poinformowano w komunikacie.

 

Sztab podał jednocześnie, że po stronie przeciwnika w walkach na linii rozgraniczenia w Donbasie zginęło sześciu, a rannych zostało dziesięciu prorosyjskich bojowników.

 

Konflikt w Donbasie trwa od wiosny 2014 roku i rozpoczął się od ogłoszenia przez separatystów powstania dwóch samozwańczych republik ludowych: donieckiej i ługańskiej. W wyniku walk zginęło tam dotychczas ponad 10 tysięcy osób.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze