Volkswagen planuje ekspansję w Indiach. Zainwestuje 1 mld euro

Moto
Volkswagen planuje ekspansję w Indiach. Zainwestuje 1 mld euro
Polsat News/Volkswagen - zakład produkcyjny w Poznaniu

Volkswagen zainwestuje 1 mld euro w Indiach - poinformował w poniedziałek w Delhi Bernhard Maier, szef Skody, która wchodzi w skład koncernu VW i która ma objąć kierowanie realizacją projektu "India 2.0". Projekt ten zakłada ekspansję marek VW i Skoda.

Do roku 2025 marki te mają osiągnąć do 5 proc. udziału w indyjskim rynku motoryzacyjnym. Maier wskazał w tym kontekście na prognozy mówiące, że w najbliższych latach Indie staną się w skali światowej trzecim co do wielkości rynkiem samochodowym.

 

Do roku 2020 Skoda ma opracować w Indiach nową generację systemu MQB i przystąpić na tej podstawie do produkcji samochodów terenowych. Platforma MQB (z niemieckiego modularer Querbaukasten) to ujednolicenie produkcji różnych modeli przez opracowanie wspólnych dla nich elementów i podzespołów, takich jak płyta podłogowa, skrzynia biegów, systemy asystujące. Założeniem MQB jest ograniczenie kosztów produkcji.

 

Do roku 2020 ma też ruszyć w Indiach produkcja innych, zaprojektowanych w tym kraju modeli Skody i VW. Według Maiera planowane jest stworzenie centrum inżynieryjnego z 4-5 tysiącami miejsc pracy.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze