"Zgodnie z zapowiedzią od 1 stycznia w Olsztynie radośnie witamy każde nowo narodzone w Olsztynie dziecko. W Szpitalu Miejskim, pierwsza w tym roku na świecie pojawiła się Liliana" - napisano na stronie olsztyńskiego urzędu miasta. 


- Mała zaczęła się rodzić, kiedy usłyszała pierwsze petardy - opowiadają rodzice. - Dziesięć minut po północy była już z nami. 

We wtorek małą olsztyniankę oraz jej rodziców odwiedził prezydent Piotr Grzymowicz, który wręczył Lilianie niemowlęce śpioszki i czapeczkę, z identyfikacją miejsca urodzenia. Podobny prezent mają otrzymywać wszystkie nowo narodzone dzieci z Olsztyna.

 

"Symbol przynależności do lokalnej społeczności"


"Pomysł obdarowania prezentem każdego nowo narodzonego mieszkańca nie ma charakteru pomocowego czy opiekuńczego. To jedynie symbol przynależności do lokalnej społeczności" - głosi informacja na stronie urzędu.

 

Jak wyjaśniono, niemowlęce ubranka mają "napis, hasło, które podkreślają cud nowego życia i powiązanie z Olsztynem. Pomysłów na nie było wiele, ostatecznie na czapeczce znalazł się napis »Olsztynianin/ Olsztynianka z natury«, a na body hasło: »Dziś Kopernik ziemią rusza, jest w Olsztynie nowa dusza«".

 

Gdy lokalne media poinformowały o Lilianie zareagowała rodzina innego dziecka. - Pierwszy był Patryk urodzony w Szpitalu Wojewódzkim o godz. 00:04. Niestety, prezydent nie wysilił się, żeby sprawdzić, czy wcześniej nie urodziło się jakieś dziecko w szpitalu, który mu nie podlega - napisał jeden z internautów.

 

Na razie nie mamy komentarza prezydenta Olsztyna ws. ewentualnej pomyłki.

 

polsatnews.pl