Jechał przeładowanym autem. W środku były prawie 3 tony nielegalnego tytoniu

Polska

Policjanci z Nowej Soli (Lubuskie) zajęli prawie 3 tony nielegalnego tytoniu. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 1,3 mln zł - poinformowała w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli Justyna Sęczkowska.

Zatrzymany w tej sprawie został 26-letni kierowca, który przewoził nielegalny towar. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

 

- Mieszkaniec Zielonej Góry usłyszał zarzuty posiadania wyrobów bez akcyzy. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa - dodała rzecznik.

 

Kontrabandę przechwycili policjanci z komisariatu w Kożuchowie na początku mijającego tygodnia. Podczas patrolowania gminy, zauważyli na drodze auto dostawcze, które wyglądało na przeładowane. Jego kierowca twierdził, że przewozi materiały budowlane.

 

Śledczy ustalają odbiorców tytoniu

 

Podczas kontroli okazało się, że przestrzeń ładunkowa była wypełniona kartonami z suszem tytoniowym. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking nowosolskiej komendy.

 

Postępowanie w opisanej sprawie prowadzi nowosolska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej. Śledczy ustalają pochodzenie nielegalnego tytoniu i jego odbiorców.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze