Rosyjski pogranicznik zabity przy granicy z Ukrainą

Świat
Rosyjski pogranicznik zabity przy granicy z Ukrainą
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/RIA Novosti

Funkcjonariusz rosyjskiej straży granicznej zginął w potyczce z ludźmi, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Ukrainą w obwodzie kurskim w Rosji - poinformowały w poniedziałek służby graniczne rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Według FSB, 30 września pogranicznicy natknęli się na niezidentyfikowanych ludzi "usiłujących nielegalnie przedostać się z terytorium Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, poza przejściem granicznym". Podczas kontroli dokumentów ludzie ci otworzyli ogień; jeden z pograniczników zmarł w wyniku odniesionych ran.

 

FSB poinformowała, iż jeden ze sprawców wysadził się w powietrze i zginął, a drugi został zatrzymany.

 

Przed oficjalnym komunikatem FSB media rosyjskie informowały, iż incydent wydarzył się w rejonie miejscowości Tiotkino w obwodzie kurskim i że grupa usiłująca przekroczyć granicę składała się z trzech osób. Według portalu Gazeta.ru wszyscy trzej napastnicy zginęli w potyczce z pogranicznikami.

 

Według źródeł w organach ścigania cytowanych przez media jeden ze sprawców pochodził z Ukrainy, a drugi z rosyjskiego Kaukazu Północnego. Media, które podały informację o trzech napastnikach cytują też nieoficjalne opinie, że napastnicy byli islamistami powracającymi z Syrii.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze