Aresztowano kobietę podejrzaną o próbę kradzieży w szkole, do której chodzi książę George

Świat
Aresztowano kobietę podejrzaną o próbę kradzieży w szkole, do której chodzi książę George
PAP/EPA/NEIL HALL
Thomas\'s Battersea to prywatna szkoła, w której czesne wynosi niespełna 18 tys. funtów rocznie.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała w środę o aresztowaniu 40-letniej kobiety oskarżanej o bezprawne wejście na teren szkoły Thomas's w południowym Londynie i próbę kradzieży. To szkoła, do której od ubiegłego tygodnia uczęszcza książę George.

Jak zaznaczono w krótkim komunikacie, do incydentu doszło we wtorek, lecz kobietę zatrzymano dopiero w środę po południu.

 

Jednocześnie podkreślono, że policja we współpracy z placówką przegląda istniejące procedury, które mają zapewnić bezpieczeństwo trzeciego w linii do tronu 4-letniego George'a, syna księcia Williama i księżnej Kate.

 

Na tym etapie śledztwa policja nie ujawniła, co próbowała ukraść zatrzymana kobieta.

 

"Najwyższy poziom angielskiej edukacji, jaki jest dostępny za pieniądze"

 

Thomas's Battersea to prywatna szkoła, w której czesne wynosi niespełna 18 tys. funtów rocznie. Wśród jej najbardziej znanych absolwentów są m.in. wokalistka Florence Welch oraz modelka Cara Delevingne.

 

W przewodniku po szkołach "Good Schools Guide" placówka została opisana jako "duża, lekko chaotyczna szkoła dla kosmopolitycznych rodziców, którzy chcą swoim dzieciom zapewnić najwyższy poziom angielskiej edukacji, jaki jest dostępny za pieniądze".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze