Kontrole przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

Niewidoczne znaki, brak barierek

 

Stwierdzili, że w wielu miejscach nie ma oznakowania pionowego P-10, czyli tzw. zebry namalowanej na jezdni, wyznaczającej tor przejścia dla pieszych. Sporo znaków jest  też niewidocznych - startych na jezdni lub zasłoniętych przez krzaki.

 

Brakuje balustrad (urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego).

 

Dane mazowieckiej policji nie dotyczą miasta st. Warszawy oraz okolicznych powiatów.

 

Po kontroli policjanci wysłali w sumie 205 wniosków o usunięcie nieprawidłowości na drogach do warszawskiego oddziału GDDKiA, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie oraz do powiatowych zarządów dróg.

 

"Za oznakowanie drogi odpowiada jej zarządca"

 

To właśnie zarządca drogi odpowiada za jej prawidłowe oznakowanie oraz stan.

 

- Jeżeli policja zgłasza do nas wnioski o usunięcie nieprawidłowości na drogach, które podlegają GDDKiA, natychmiast podejmujemy działania, które mają na celu wyeliminowanie tych uchybień - powiedział polsatnews.pl rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.

 

Dodał, że w przypadku wspomnianej kontroli policji jedynym uchybieniem spośród stwierdzonych 593 nieprawidłowości było przekręcenie jednego znaku w rejonie Ożarowa Mazowieckiego, co zostało bezzwłocznie naprawione.

 

O raport z kontroli dróg w pobliżu szkół w samej Warszawie zapytaliśmy także stołeczną policję.

 

Do rzecznika Komendy Głównej Policji zwróciliśmy się z pytaniem, czy takie kontrole były lub będą prowadzone na terenie całego kraju.

 

Na odpowiedzi czekamy.

 

polsatnews.pl