Do zdarzenia doszło 17 sierpnia, ale o samobójstwie 25-latka poinformowano dopiero w sobotę.  

 

- W trakcie przewozu osoby po spożyciu alkoholu do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych (izba wytrzeźwień przy ul. Kolskiej 2/4 - red.) przewożony mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie - potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik prasowy warszawskiej Straży Miejskiej Monika Niżniak.

 

Dodała, że do czasu zakończenia wewnętrznego postępowania nie może przekazać więcej informacji. - Niezwłocznie zostały wszczęte przez straż miejską czynności wyjaśniające okoliczności tej sprawy. Straż miejska ostateczne stanowisko zajmie po zakończeniu wewnętrznych czynności wyjaśniających - powiedziała rzeczniczka.

 

Mężczyzna był przewożony w radiowozie, tzw. przewozówce. Siedział z tyłu pojazdu za zakratowanymi drzwiami. Z przodu auta siedział kierowca i drugi ze strażników.

 

Użył rękawa od koszuli 

 

Gdy funkcjonariusze chcieli wyprowadzić mężczyznę z furgonetki, zauważyli, że siedzi on w nienaturalnej pozie, a na szyi ma pętlę zrobioną z rękawa koszuli. Drugi był przywiązany do kraty.

 

25-latek jeszcze żył. Natychmiast podjęto reanimację i wezwano karetkę. Mężczyzna został odwieziony do Szpitala Wolskiego, ale nie udało się go uratować. 

 

Czynności w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

 

- Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jesteśmy w trakcie gromadzenia materiału dowodowego, który jest również analizowany pod kątem ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy - powiedział polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

 

Nowe samochody z kamerami

 

W samochodzie, którym przewożono 25-latka nie było kamery. Rzeczniczka warszawskiej straży miejskiej powiedziała nam, że rozpoczęto już procedurę wymiany taboru do przewozu osób na nowy.

 

- Decyzję w tej sprawie już kilka tygodni temu podjął komendant Straży Miejskiej. Nowe samochody mają być wyposażone m.in. w kamery, które będą monitorować całe wnętrze pojazdu - powiedziała Niżniak.

 

polsatnews.pl