Lokatorzy nie chcą opuścić wynajmowanego domu. Właścicielka mieszka w namiocie z dziećmi

Polska

Pani Izabela Żaczek kupiła dom 6 lat temu. Nie może jednak w nim mieszkać. Zajmują go lokatorzy, którzy mimo wypowiedzenia umowy najmu, nie chcą się wyprowadzić. Twierdzą, że kupili dom od pani Izabeli. Nie chcieli jednak pokazać naszej reporterce dokumentów, które mogłyby to potwierdzić.

Kobieta kupiła dom kilka lat temu. Po trzech miesiącach musiała się z niego wyprowadzić, bo, jak twierdzi, została uprowadzona przez męża do Niemiec. Po tym jak mężczyzna trafił do więzienia, pani Izabela postanowiła zacząć swoje życie na nowo, w Polsce.

 

Po powrocie jednak nie mogła zamieszkać w swoim domu. Sprawę utrudniają lokatorzy, którzy nie chcą wyprowadzić się z mieszkania.

 

"Zaczęła mnie wyzywać przez telefon"

 

- Ona nam nie wynajęła, ona nam sprzedała. Mam umowę notarialną kupna-sprzedaży. Niby wszystko mieliśmy pozałatwiane, syn miał pełnomocnictwo, ona mnie zaczęła wyzywać przez telefon - powiedziała reporterce Polsat News lokatorka domu.

 

Małżeństwo lokatorów nie zamierza się pakować. Ani pokazywać umowy.

 

Pani Izabela wraz z dziećmi od kilku dni mieszka w namiocie.

 

- Ludzie zrobili mi zadłużenie na 53 tys. zł. Od tamtego roku w ogóle nie płacą czynszu, nie wpuszczają mnie do domu, nie chcą rozmawiać - powiedziała pani Izabela w rozmowie z Polsat News.

 

- Polskie przepisy chronią mimo wszystko bardziej lokatorów - powiedział prawnik Piotr Skorupski.

 

W Polsce nie ma eksmisji na bruk. Nawet jeśli lokator nie płaci i nie chce się wyprowadzić. Konieczne jest znalezienie dla niego mieszkania socjalnego.

 

"Mam nadzieję, że to się już skończy"

 

Sprawa na początku tego roku trafiła do sądu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się druga sprawa eksmisyjna. 

 

- Mam nadzieję, że to się już skończy, że już będziemy mogli wejść. Dzieci chcą chodzić do szkoły tutaj w Polsce, są pozapisywane do przedszkoli, do szkół od września. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli w namiocie mieszkać, a dzieci z namiotu nie będą chodzić do szkoły - podsumowała kobieta.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze