Błaszczak: wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany

Polska
Błaszczak: wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany
Polsat News

My w odróżnieniu do naszych poprzedników nasze zobowiązania wypełniamy, wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało - zapowiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- Konsekwentnie wypełniamy nasze zobowiązania wyborcze, w odróżnieniu od naszych poprzedników; wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało - oświadczył Błaszczak w TV Trwam.

 

- W kampanii prezydenckiej Andrzej Duda również mówił o tym zobowiązaniu, więc czekamy, że to zobowiązanie też zostanie wykonane - dodał szef MSWiA.

 

Błaszczak podkreślił, że PiS w kampanii wyborczej obiecywał też zwiększyć bezpieczeństwo obywateli. Dlatego - mówił - rząd Beaty Szydło przystąpił do modernizacji służb mundurowych w trzech krokach. Pierwszy z nich to odbudowania infrastruktury - czyli odtwarzania posterunków policji, także w małych miejscowościach, drugi - zapewnienie sprzętu dla staży pożarnej i straży granicznej. Trzeci krok - mówił Błaszczak - to podwyżki dla służb mundurowych.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze