Powódź w Niemczech. Ogłoszono stan klęski żywiołowej w Goslarze

Świat
Powódź w Niemczech. Ogłoszono stan klęski żywiołowej w Goslarze
VideoNewsImoAzi/YouTube.com

W powiecie Goslar na terenie Dolnej Saksonii w centralnych Niemczech ogłoszono w środę stan klęski żywiołowej ze względu na powódź. Po ulewnych deszczach woda zalała ulice na zabytkowym Starym Mieście. Mocno ucierpiały także inne miejscowości.

Śródmieście Goslaru zostało zamknięte. Przez rynek miasta płynie wartkim strumieniem brunatna woda - pisze agencja dpa. Ewakuowano mieszkańców jednego z hoteli oraz pensjonariuszy domu opieki dla seniorów.

 

W pobliskim Bad Harzburg zamknięty został ze względu na zalane tory dworzec kolejowy. Pod wodą znalazła się też droga federalna nr 4 - podała agencja dpa. Ze skutkami powodzi walczy 350 strażaków.

 

Poszukiwana mieszkanka Saksonii-Anhalt

 

W Wernigerode na terenie landu Saksonia-Anhalt poszukiwana jest 69-letnia kobieta. Policja podejrzewa, że mogła utopić się w przepływającej przez miasto rzece, która wezbrała po opadach deszczu.

 

W Hildesheim zagrożone jest całe osiedle mieszkaniowe. - Dotychczas wały wytrzymują napór wody. Jesteśmy jednak przygotowani na każdą ewentualność - powiedział rzecznik straży pożarnej. Ewentualna ewakuacja objęłaby 1100 osób.

 

W ciągu dwóch dni w centralnych Niemczech spadło ponad 100 litrów wody na metr kwadratowy. Rekordową ilość opadów odnotowano w Seesen w Górach Harzu - 158 litrów na metr kwadratowy.

 

 

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze