Śródmieście Goslaru zostało zamknięte. Przez rynek miasta płynie wartkim strumieniem brunatna woda - pisze agencja dpa. Ewakuowano mieszkańców jednego z hoteli oraz pensjonariuszy domu opieki dla seniorów.

 

W pobliskim Bad Harzburg zamknięty został ze względu na zalane tory dworzec kolejowy. Pod wodą znalazła się też droga federalna nr 4 - podała agencja dpa. Ze skutkami powodzi walczy 350 strażaków.

 

Poszukiwana mieszkanka Saksonii-Anhalt

 

W Wernigerode na terenie landu Saksonia-Anhalt poszukiwana jest 69-letnia kobieta. Policja podejrzewa, że mogła utopić się w przepływającej przez miasto rzece, która wezbrała po opadach deszczu.

 

W Hildesheim zagrożone jest całe osiedle mieszkaniowe. - Dotychczas wały wytrzymują napór wody. Jesteśmy jednak przygotowani na każdą ewentualność - powiedział rzecznik straży pożarnej. Ewentualna ewakuacja objęłaby 1100 osób.

 

W ciągu dwóch dni w centralnych Niemczech spadło ponad 100 litrów wody na metr kwadratowy. Rekordową ilość opadów odnotowano w Seesen w Górach Harzu - 158 litrów na metr kwadratowy.

 

 

 

PAP