Sasin o decyzji prezydenta: nie ukrywam, że jestem zaskoczony

Polska
Sasin o decyzji prezydenta: nie ukrywam, że jestem zaskoczony
Polsat News

- Obawiam się, że przez decyzję prezydenta trzeba będzie jeszcze długo czekać na prawdziwą reformę sądownictwa - powiedział poseł PiS Jacek Sasin. Prezydent Andrzej Duda oświadczył w poniedziałek, że zawetuje ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym.

- Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tą decyzją pana prezydenta. Spodziewałem się jednak innej decyzji, szczególnie - jeśli dobrze przypominam sobie zapowiedzi pana prezydenta z czasów, kiedy był kandydatem na prezydenta RP - kiedy zapowiadał, że będzie dążył do tego, aby radykalnie zreformować polskie sądownictwo  - mówił Sasin w TVP Info. Jego zdaniem nie ma sensu odkładać w czasie pewnych "palących spraw", a reforma sądownictwa jest jedną z tych kwestii.

 

- Ja obawiam się, że ta decyzja pana prezydenta może spowodować, że na reformę, na realną reformę polskiego sądownictwa będziemy niestety musieli jeszcze długo poczekać - ocenił.

 

Jaki: albo jesteśmy ośrodkiem PR, albo realnych zmian

 

Do sprawy odniósł się również na Twitterze Patryk Jaki. "Czy istnieje projekt realnie zmieniający sądy, przeciwko któremu nie będzie krzyków? Naiwność. Albo jesteśmy ośrodkiem "PR", albo realnych zmian!" - napisał wiceminister sprawiedliwości.

 

 

PAP, polsatnews.pl

kan/mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze