Błaszczak: decyzję ws. organizacji festiwalu Woodstock podejmie burmistrz Kostrzyna

Polska
Błaszczak: decyzję ws. organizacji festiwalu Woodstock podejmie burmistrz Kostrzyna
PAP/Paweł Supernak

Szef MSWiA powiedział, że opinia policji ws. festiwalu Woodstock jest druzgocąca. - Ale oczywiście decyzję w tej sprawie podejmuje burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Zdecyduje on, czy ten festiwal może być tak zorganizowany, czy nie - podkreślił Błaszczak.  

Szef MSWiA powiedział, że, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia imprezy, to musi być ona zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa - Tak jak to było w ubiegłym roku. Ale i tak podczas tego festiwalu doszło do ponad 200 przypadków złamania prawa - mówił Błaszczak.

 

"Oszczędza na bezpieczeństwie"

 

Zachęcał do przeczytania opinii policji. - To jest bardzo uczciwa opinia, która np. pokazuje, że organizator zaniża liczbę uczestników, aby oszczędzać na ochronie. A więc oszczędza na bezpieczeństwie - zaznaczył Błaszczak.

 

Zwrócił uwagę, zważywszy na to, "co się dzieje za naszą zachodnią granicą" w Polsce należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo.

 

- To nie jest tak, że właściwe jest hasło róbta, co chceta. Trzeba dbać o bezpieczeństwo, to jest podstawa - stwierdził.

 

PAP

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze