Horror: tramwaj jechał z ręką pasażerki w drzwiach. Kobieta biegła, ile sił

Polska
Horror: tramwaj jechał z ręką pasażerki w drzwiach. Kobieta biegła, ile sił
Google Maps

Kobieta biegła przez dwieście metrów obok jadącego tramwaju. Bo drzwi przycięły jej rękę. Skład warszawskiej linii 4 jadący w kierunku Żerania pasażerowie zatrzymali na Moście Śląsko-Dąbrowskim hamulcem bezpieczeństwa. Stołeczna policja ukarała pieszą mandatem.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 14:30.

 

Ręka w drzwiach, a tramwaj jedzie

 

- Kobieta włożyła rękę pomiędzy drzwi. Przez dwieście metrów biegła przy tramwaju. Ktoś, prawdopowobnie pasażerowie, zaciągnął hamulec bezpieczeństwa - powiedziała portalowi polsatnews.pl Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

 

Poszkodowana skarżyła się na uraz ręki. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pasażerce pomocy, przebadał ją lekarz. Ratownicy medyczni ustalili ostatecznie, że kobiecie nic poważnego się nie stało.

 

- Dyżurny oficer policji poinformował jedynie, że "ręka była brudna" - powiedziała Edyta Adamus.

 

Na miejsce zdarzenia została wysłana tzw. załoga wypadkowa Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej policji. Ruch tramwajów w kierunku Pragi został wstrzymany.

 

Motorniczy był trzeźwy

 

Policjanci zbadali trzeźwość motorniczego, nie wykryto u niego alkoholu.

 

- Pięć linii tramwajowych w kierunku Pragi zostało skierowanych na objazdy - powiedział Igor Krajnow, rzecznik prasowy stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Ruch tramwajów na Moście Śląsko-Dąbrowskim w kierunku Pragi został przywrócony o godz. 15:02.

 

Jak przyznał Krajnow, nie jest na razie znana dokładny przebieg zdarzenia i jego przyczyna. Zaznaczył, że w nowoczesnych tramwajach przytrzaśnięcie nie powinno się zdarzyć. Drzwi, po wykryciu przeszkody, powinny "odbić".

 

Przypomniał także, że nie należy wchodzić do tramwaju, bądź z niego wychodzić po dzwonku ostrzegawczym.

  

Mandat dla pieszej

 

Ewa Rogala z Tramwajów Warszawskich poinformowała polsatnews.pl, że według szefa nadzoru ruchu tego przedsiębiorstwa transportowego piesza, która uczestniczyła w tym zdarzeniu, została ukarana mandatem.

 

- 19-letnia piesza, która próbowała wsiadać do tramwaju, została ukarana mandatem, który przyjęła - późnym popołudniem potwierdziła portalowi polsatnews.pl komisarz Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego KSP.

 

Wysokość mandatu wystawionego pasażerce za niezachowanie należytej ostrożności to 250 zł.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze