MEN: nowe świadectwa dla uczniów kończących VI klasę

Polska
MEN: nowe świadectwa dla uczniów kończących VI klasę
Taken/Pixabay.com

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym 2016/2017 skończą VI klasę szkoły podstawowej otrzymają świadectwa szkolne na innych drukach - będą to świadectwa promocyjne do VII klasy, a nie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, jakie otrzymywali uczniowie starszych roczników.

We wtorek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Dokument ten wprowadza wzór świadectwa dla uczniów kończących VI klasę szkoły podstawowej, taki sam jak dla uczniów klasy IV i V.

 

Zmiana wzoru świadectwa dla uczniów kończących VI klasę jest konsekwencją zmian w ustroju szkolnym i przekształceniem sześcioletniej szkoły podstawowej w szkołę ośmioletnią. W efekcie uczniowie klasy VI zamiast pójść do gimnazjum, przejdą do klasy VII.

 

Rok szkolny 2016/2017 kończy się 23 czerwca.

 

Reforma edukacji, w ramach której zmieniona zostanie m.in. struktura szkół, rozpocznie się w roku szkolnym 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiana struktury szkół pociąga za sobą zmianę podstawy programowej.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze