MON chce wyższego mnożnika wynagrodzeń dla wywiadu wojskowego

Polska
MON chce wyższego mnożnika wynagrodzeń dla wywiadu wojskowego
Polsat News

Wyższego mnożnika wynagrodzeń dla funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego chce resort obrony. MON zaproponowało podwyższenie go z obecnych 4,78 do 4,99, tak by wykorzystać wszystkie środki zapisane w tegorocznym budżecie na uposażenie funkcjonariuszy.

Kwota bazowa stanowiąca podstawę do obliczania podstawowego wynagrodzenia brutto w 2017 r. zgodnie z ustawą budżetową wynosi 1 tys. 523 zł i 29 gr. Oznacza to, że podstawa etatu w SWW będzie wynosić 7 tys. 601 zł i 22 gr brutto, przy 7 tys. 281 zł i 33 gr. obecnie - więcej o 319 zł i 89 gr.

 

MON proponując zmianę rozporządzenia rządu, który w grudniu 2016 r. ustalił ten mnożnik na 4,78 chce, by wyższe kwoty wypłacono z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

 

W uzasadnieniu zapisano, że wielokrotność 4,99 kwoty bazowej pozwoli wykorzystać w całości limit budżetowy przeznaczony na wynagrodzenia przy obecnym stanie etatów SWW. W dokumentach nie podano liczby tych etatów - jest ona niejawna.

 

Rozporządzenie, które w środę umieszczono na stronach Rządowego Centrum Legislacji jest na etapie uzgodnień. Zgodnie z projektem ma wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze