Niespodziewany gość w domu. Rozjuszony byk wpadł do salonu pełnego ludzi

Świat
Niespodziewany gość w domu. Rozjuszony byk wpadł do salonu pełnego ludzi
YouTube/mario 89

Hiszpanie są bardzo przywiązani do swojej tradycji związanej z bykami. Zwierzęta te są jednym z symboli tego kraju. Podczas jednej z wielu gonitw organizowanych przez tamtejsze miasta doszło jednak do niespodziewanego wydarzenia, które o mało nie zakończyło się tragedią.

Kilka dni temu mieszkańcy jednego z domów położonych tuż obok trasy gonitwy w Walencji mogli na własnej skórze przekonać się jak to jest stanąć z bykiem oko w oko. Olbrzymie zwierzę postanowiło bowiem znaleźć schronienie przed rozwścieczonym tłumem w ich salonie.

 

Mieszkańcy - widząc pędzącego w ich stronę byka - schronili się w mieszkaniu. Uciekając w pośpiechu nie zdążyli jednak zamknąć drzwi wejściowych, co wykorzystało rozjuszone zwierzę. 

 

Na nagraniu umieszczonym w sieci widać, jak byk wchodzi do salonu i wlepia swój wzrok w... głowę byka wiszącą jako trofeum na ścianie.

 

 

Zwierzę przebywało w ciasnym salonie kilkadziesiąt sekund, nie spowodowało większych strat. Usiłując obrócić się w ciasnym korytarzu uszkodziło jedynie szafkę i stojącą na niej zastawę. Na szczęście nikt z domowników nie został ranny.

 

Po chwili byk wycofał się z mieszkania, a zaskoczeni jego wizytą lokatorzy, już z domu oglądali jego dalszy bieg ulicami miasta.

 

Jak informują lokalne media nie był to pierwszy tego typu przypadek w ostatnim czasie. W jednym z takich incydentów rozwścieczony byk poważnie ugodził rogiem jednego z lokatorów domu. Ranny mężczyzna potrzebowal natychmiastowej operacji w szpitalu.

 

polsatnews.pl, thesun.co.uk

dk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze