Tragiczny finał poszukiwań dwóch zaginionych turystów w Lubuskiem

Polska
Tragiczny finał poszukiwań dwóch zaginionych turystów w Lubuskiem
Polsat News

W sztolni pokopalnianej w rejonie miejscowości Nowe Czaple (Lubuskie) odnaleziono ciała dwóch zaginionych turystów z powiatu opolskiego. Ostatni raz mężczyźni byli widziani w miniony czwartek - poinformowała w sobotę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żarach podkom. Aneta Berestecka.

- Na razie nie wiemy, co było przyczyną ich śmierci. W sprawie zostało wszczęte postępowania mające wyjaśnić okoliczności tej tragedii. Ciała zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych - powiedziała PAP Berestecka.

 

Podczas pobytu w Lubuskiem 31- i 53-latek przebywali w jednym z hoteli w Łęknicy, niedaleko Nowych Czapli. Informację o ich zaginięciu żarska policja otrzymała w piątek z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, gdzie zawiadomienie złożyły rodziny zaniepokojone brakiem kontaktu z bliskimi.

 

Ciała w sztolni dawnej kopalni

 

Na ślad zagonionych natrafiono w pobliżu sztolni dawnej kopalni, gdzie znaleziono ich rowery. Na miejsce została ściągnięta specjalistyczna grupa wysokościowa Straży Pożarnej.

 

W sobotę przed południem ratownicy zeszli do sztolni, gdzie znaleźli ciała dwóch mężczyzn. Ich tożsamość została potwierdzona.

 

Sztolnia znajduje się na obszarze Geoparku Łuk Mużakowa. Jedną z jego atrakcji parku jest ścieżka turystyczna "Dawna kopalnia Babina" pomiędzy Łęknicą i Nowymi Czaplami. W tym rejonie przed laty wydobywano węgiel brunatny i inne kopaliny metodą odkrywkową i spod ziemi.

 

PAP

 

 

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze