Zrobił selfie w Białym Domu. Za plecami tablica ze strategicznymi planami

Świat
Zrobił selfie w Białym Domu. Za plecami tablica ze strategicznymi planami
Twitter.com/RabbiShmuley

Rabin Shmuley Boteach podczas swojej wizyty w siedzibie prezydenta USA Donalda Trumpa zrobił sobie zdjęcie z prezydenckim doradcą Stephenem Bannonem. Mężczyźni pozowali do zdjęcia na tle tablicy z wypisanymi planami Białego Domu dotyczącymi m.in. imigrantów, polityki zdrowotnej i podatków.

Na tablicy widnieje m.in. hasło dotyczące budowy muru na granicy z Meksykiem. Jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najczęściej komentowanych postulatów, o których Trump mówił podczas swojej kampanii wyborczej. Pod koniec kwietnia prezydent USA wycofał swoje wcześniejsze żądanie, aby w budżecie na 2017 r. przewidzieć środki na budowę muru. Pomysłowi sprzeciwiali się Demokraci i część Republikanów, co groziło nieprzyjęciem budżetu. Budowa pierwszego odcinka muru miałaby kosztować 1,4 mld dolarów, a całość – 21,6 mld.

 

Oprócz tego na tablicy jest także informacja o konieczności zatrudnienia dodatkowych 5 tysięcy strażników granicznych.

 

 

Na tablicy można również przeczytać m.in., że należy zawiesić Syryjski Program Uchodźców, stworzyć wsparcie dla ofiar nielegalnej imigracji oraz zawiesić imigrację z terenów podatnych na terroryzm.

 

Jednym z głównych planów Białego Domu, jak wynika z zapisków na tablicy, jest również uchylenie oraz zastąpienie "Obamacare" - ustawy o dostępności opieki medycznej wprowadzonej przez byłego prezydenta Baracka Obamę.

 

Jeżeli chodzi zaś o kwestie podatkowe, to na tablicy widnieje m.in. plan likwidacji podatku od nieruchomości czy obniżenie podatku dochodowego od osób prawnych do 15 proc.

 

telegraph.co.uk

 

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze