Śledztwo w sprawie narodzin martwych bliźniąt w szpitalu

Polska
Śledztwo w sprawie narodzin martwych bliźniąt w szpitalu
zdjęcie ilustracyjne/Polsat News/

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. wszczęła śledztwo w sprawie śmierci bliźniąt w ostrowskim szpitalu. Zawiadomienie w tej sprawie zgłosili rodzice. Śledczy z Ostrowa chcą, by sprawę przejęła Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Kobieta trafiła do ostrowskiego szpitala na oddział patologii z ciążą w 29 tygodniu. 31 marca urodziła w szpitalu martwe bliźnięta. Zdaniem małżonków do śmierci ich dzieci doszło ze względu na zaniedbania ze strony personelu medycznego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli w prokuraturze 4 kwietnia.

 

- Rodzice martwych dzieci złożyli zawiadomienie o przestępstwie w zakresie podejrzenia popełnienia błędu w sztuce medycznej, związanego ze zdiagnozowaniem ciąży u pokrzywdzonej, która w ostrowskim szpitalu urodziła martwe bliźnięta - powiedziała zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Cecylia Majchrzak.

 

Jak dodała, prokuratura wszczęła śledztwo, przesłuchała pokrzywdzonych, zabezpieczyła dokumentację medyczną i przeprowadziła sekcje zwłok bliźniąt.

 

Sprawa przekazana do Łodzi

 

Prok. Majchrzak poinformowała, że skierowała do Prokuratora Regionalnego w Łodzi wniosek o przejęcie tego śledztwa.

 

- Chodzi o rozważenie przejęcia tego postępowania do dalszego prowadzenia przez łódzką prokuraturę regionalną zgodnie z właściwością rzeczową, ponieważ błędy w sztuce medycznej, których skutkiem jest śmierć człowieka, należą do właściwości tej prokuratury. Czekamy na decyzję, czy prokurator regionalny przejmie to postępowanie - powiedziała Majchrzak.

 

Wyjaśniła, że jeśli prokurator regionalny nie podzieli jej wniosku, to sprawa wróci z powrotem do Ostrowa - ale będzie już prowadzona przez tamtejszą prokuraturę okręgową.

 

Rzecznik prasowa ostrowskiego szpitala Joanna Pawlaczak stwierdziła, że szpital współpracuje z prokuraturą w tej sprawie. - Udostępniliśmy wszystkie niezbędne dokumenty. Dla nas jest to tragedia i czekamy na działania prokuratury - przyznała.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze