"Ciosy chaotyczne, przemówienie niespójne". Schreiber w programie "Tak czy Nie" o wystąpieniu Schetyny w Sejmie

Polska

PO nie udało się odwołać rządu premier Beaty Szydło, ale zdaniem Łukasza Schreibera z PiS, przewodniczącemu PO Grzegorzowi Schetynie udało się za to zmusić do hołdu lennego Nowoczesną i PSL. Z kolei Tomasz Cimoszewicz z PO w programie "Tak czy Nie" przyznał, że druga kadencja rządów Platformy Obywatelskiej była "czasem niewykorzystanych szans" i że jego partia "przeszła przez czyściec".

- Beznadziejną słabość opozycji zaprezentował pan Grzegorz Schetyna. Dlaczego? Bo te ciosy były chaotyczne, przemówienie niespójne - stwierdził Łukasz Schreiber z PiS.

 

"Upokorzony sojusznik to nie ma nic gorszego"


- To, co się udało Grzegorzowi Schetynie, to zmusić do hołdu lennego  Nowoczesną i PSL. Ale uważajcie, za to przyjdzie jeszcze wam zapłacić wysoką cenę - ostrzegał Schreiber wyjaśniając, że "upokorzony sojusznik to nie ma nic gorszego". - Już dzisiaj zapowiada PSL i Nowoczesna, że będą oczekiwali jakiejś rekompensaty - dodał.

 

- Ta kadencja Platformy Obywatelskiej była w części kadencją niewykorzystanych szans - przyznał Tomasz Cimoszewicz z PO. Wyjaśnił, że PO "przeszła przez ten czyściec i wyciągnęła wnioski".


- Poza tym dołączyła do naszego grona duża liczba ludzi z  nowymi pomysłami,  tzw. świeżego powietrza. Nowe pokolenie, które przyszło do klubu parlamentarnego i mamy swój wkład w to, z czym zamierzamy w przyszłości zwrócić się do wyborców - tłumaczył.

 

Sejmowa arytmetyka

 

Szefowa rządu mówiła w Sejmie podczas debaty nad wotum nieufności dla rządu, że różnica między PO i PiS jest taka, że Schetyna chciałby być ciągle "dopraszany do stołu, który ciągle ktoś nakrywa", a ona woli "zapraszać innych do stołu, który sama nakrywa".
 
Grzegorz Schetyna natomiast stwierdził, że Polacy chcą Polski, która nie jest "Polską chaotyczną, Polski, która nie jest prowadzona przez kilku fantastów, amatorów, a otoczona jest grupą cwaniaków i partyjnych dorobkiewiczów tak, jak wy ją zbudowaliście".
 
Ostatecznie – tak jak się można było spodziewać, bo wynika to sejmowej arytmetyki - wniosek PO o wyrażenie rządowi Beaty Szydło wotum nieufności został odrzucony.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: czy opozycja ma dobry program dla Polski?


Większość biorących udział w głosowaniu - 60,4 proc. - uznało, że opozycja takiego programu nie posiada. 39,6 proc. uczestników sondy sądzi, że opozycja jest dobrze przygotowana do przejęcia rządów.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne w zakładce Nasze Programy.

 

polsatnews.pl

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze