- Dziś mamy wybór między Polską europejską, a Polską PiS-owską. Polska europejska to nie jest wybór partyjny, ale wybór historyczny, cywilizacyjny, wybór przyszłości. Polska PiS-owska symbolizuje dla mnie pewne zamknięcie, brak woli współpracy, obrażenie się na wszystkich i izolowanie Polski w Europie - powiedział poseł Platformy.

 

Nitras chciał wręczyć flagę UE oraz flagę Polski wicemarszałkowi Sejmu Joachimowi Brudzińskiemu, którego jednak nie było w biurze. Poseł przekazał ją na ręce sekretarza zarządu okręgowego PiS w Szczecinie Witolda Witkowskiego.

 

 

"Brudziński będzie się modlił za Nitrasa"


- Przyjmuję flagę Unii jako znak zwycięstwa. My w PiS mamy swoje zasady, którymi się szczycimy i to co zrobimy z flagą będzie zależało od naszych władz - powiedział Witkowski. Jednocześnie wręczył posłowi PO flagę biało-czerwoną.

 

Witkowski wyjaśnił, że obecnie wicemarszałek przebywa na pielgrzymce polskich kombatantów w Izraelu. - Joachim Brudziński prosił by pozdrowić posła Nitrasa, za którego będzie się modlił, żeby było mu łatwiej przetrwać ten trudny czas - dodał.

 

PAP