Pijana matka przewróciła się razem z wózkiem z 1,5-roczną córką

Polska
Pijana matka przewróciła się razem z wózkiem z 1,5-roczną córką
Policja.pl

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju (woj. śląskie) zatrzymali matkę, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się niespełna 1,5-roczną córką. Kobieta była tak pijana, że przewróciła się razem z wózkiem, w którym było dziecko. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latka miała we krwi prawie cztery promile alkoholu.

Policję zaalarmował jeden z mieszkańców miasta, który był świadkiem zdarzenia. Widział też, jak przechodnie pomogli kobiecie wstać i postawili wózek na kołach.

 

Interweniujący policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, którego lekarz zdecydował o przewiezieniu dziecka do szpitala. 

 

Starsza córka pozostawiona bez opieki

 

Mundurowi wraz z kobietą pojechali do jej miejsca zamieszkania. Okazało się, że przed blokiem jest pozostawiona bez opieki starsza córka 33-latki. 11-latka została przewieziona do placówki wychowawczej. Również jej 1,5-roczna siostra trafiła tam zaraz po tym, jak zakończyły się badania lekarskie.

 

Matka trafiła do aresztu. Jeśli zgromadzony przez policję materiał potwierdzi, że swoim zachowaniem kobieta naraziła życie lub zdrowie swoich dzieci na niebezpieczeństwo, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

dk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze