- Bardzo często PiS przyświeca słuszny cel i słuszna idea- powiedział Porwich na otwartym spotkaniu z sympatykami ugrupowania. - Chcą niby zrobić dobrze - bo w środkach masowego przekazu brzmi to wspaniale - natomiast my mamy dylemat, czy głosować za i wcisnąć zielony przycisk, czy przeciw, czy się wstrzymać - dodał tłumacząc, że dylematy wynikają z tego, iż idea jest słuszna, ale proponowane rozwiązania do niczego.

 

Według Porwicha, poprawki składane przez Kukiz’15 do projektów ustaw PiS są "odrzucane w czambuł". - Mamy wrażenie, że oni myślą (PiS), że są najlepsi, najpiękniejsi i najmądrzejsi, a tak nie jest. Nie ma ludzi nieomylnych; my musimy szukać optymalnych rozwiązań- podkreślał. Jego zdaniem, PiS popadł w "samozachwyt". - Dostrzegamy niestety dużą butę i arogancję PiS. (…) Mamy nadzieję, że to się u nich skończy, że się zreflektują, ale na dziś nie widać przesłanek ku temu- dodał.

 

Porwich podkreślał także, że posłowie Kukiz’15 głosują w Sejmie w sposób wolny w przeciwieństwie do posłów PiS, PO, Nowoczesnej i PSL, którzy głosują "na rozkaz".

 

Obok Porwicha w spotkaniu z mieszkańcami miasta uczestniczyli także inni posłowie ugrupowania: Andrzej Kobylarz, Sylwester Chruszcz i Stefan Romecki.

 

PAP