Macierewicz: dostawa pierwszych śmigłowców w marcu

Polska

Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział w czwartek, że dostawa pierwszych nowych śmigłowców dla wojska nastąpi najpóźniej w marcu.

Minister, który uczestniczył w konferencji w zbrojeniowej spółce PCO S.A., dziennikarze zapytali o jego zapowiedź z 18 stycznia. Macierewicz powiedział wtedy, że pierwsze dwa śmigłowce zostaną dostarczone siłom specjalnym.

 

Opóźnienie wynika z klauzul tajemnicy

 

- Właśnie przed chwilą, gdy wchodziłem, powiedziano mi, że najpóźniej będzie to marzec tego roku, co oznacza następny miesiąc opóźnienia - odpowiedział szef MON.

 

Dodał, że opóźnienie wynika z konieczności dostosowania klauzul dotyczących tajemnicy w Polsce i USA.

 

- Z każdym dokumentem trzeba wędrować przez Atlantyk. To bardzo opóźniło ten proces - tłumaczył Macierewicz.

 

16 nowych maszyn

 

18 stycznia, przy okazji przeglądu resortów, Macierewicz zapowiedział, że w tym roku zostanie zakupionych 16 maszyn - po osiem dla wojsk specjalnych i sił morskich.

 

- Pierwsze dwa śmigłowce (...) na przełomie stycznia i lutego zostaną dostarczone polskim siłom specjalnym. Jeżeli chodzi o pozostałe, czyli 14 śmigłowców, które zostaną nabyte w tym roku, to jesteśmy w trakcie wybierania oferty, jaka napływa od trzech przedsiębiorców, którzy zgłosili się do tego konkursu, tzn. od Mielca, od Świdnika i od Airbusa - powiedział wtedy minister.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze