Malownicza wyspa Virginia Cay znajduje się na Morzu Karaibskim, zaledwie 8 kilometrów od wybrzeża Belize, skąd w ciągu pół godziny można dopłynąć na nią łodzią. Wyspa nie jest duża - ma ponad 1,6 hektara (16 tys. metrów kwadratowych) powierzchni, ale za to ma doskonałe sąsiedztwo. Niedaleko własną wyspę ma gwiazdor Hollywood Leonardo DiCaprio.

 

Cena wywoławcza wynosi 400 tys. funtów

 

Wyspę na sprzedaż wystawiła jej właścicielka Willow Reed, której po kilku latach dbania o nią nie stać już na dalszą rozbudowę i utrzymanie wyspy. Pochodząca z Wielkiej Brytanii kobieta, kupiła wyspę w 2012 roku za 150 tysięcy funtów. Teraz jej cena wywoławcza wynosi już 400 tys. funtów (ponad 2 mln złotych). Aukcja posiada również opcje "Kup teraz". Można ją aktywować i stać się właścicielem wyspy  za 750 tys. funtów (ponad 3,8 mln złotych).

 

- Sprzedaję wyspę z ciężkim sercem, ale dla właściwej osoby będzie ona znakomitym miejscem na ucieczkę przed światem. Wyspa posiada również wielki potencjał inwestycyjny - zachwala dotychczasowa właścicielka, sugerując że można na terenie można wybudować "ośrodek wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia".

 

Delfiny, rafa koralowa i zachody słońca

 

Na wyspie znajduje się drewniany domek, z łazienką i prysznicem na zewnątrz, szopa na łodzie, molo do cumowania oraz niewielki domek dla gości. Średnia roczna temperatura na Virginia Cay wynosi 26,6 stopni Celsjusza.

 

Można oglądać delfiny, nurkować podziwiając znajdująca nie nieopodal wyspy rafę koralową, łowić ryby i wypoczywać na prywatnej plaży delektując się zachodami słońca.

 

- Cały teren jest piękny. Będąc tutaj można na nowo poczuć więź z naturą. Jest to wspaniałe miejsce - zachwala wszystkim chętnym Brytyjka. Aukcja zakończy się wieczorem 4 lutego.

 

 

 

metro.co.uk, dailymail