90 tys. zł na nowe hospicjum dla psów ze Staruszkowa. Dzięki waszej pomocy

Polska

Dobrze prosperujący pensjonat właścicielka zamieniła na schronisko dla starych i schorowanych zwierząt. Dziesięć pokoi na dwóch piętrach stało się przytuliskiem dla psów i kotów. Ale nad Staruszkowem w Karpaczu zawisła groźba likwidacji. Na szczęście po nagłośnieniu sprawy przez reporterów Polsat News udało się zebrać ponad dziewięćdziesiąt tysięcy złotych. To jednak nie koniec sprawy.

Luna i Sara przyjechały do Staruszkowa w niedzielę. Ekipa Polsat News była świadkiem ich przyjęcia do pensjonatu pani Krystyny, która kilkanaście miesięcy temu zamieniła go na dom spokojnej starości dla zwierząt.

 

- Psy w opłakanym stanie mieszkały w budach, które były nieprzystosowane do warunków zimowych ani letnich, bez jedzenia, na krowich łańcuchach - wyznała Edyta Witkowska, mieszkanka Legnicy.

 

Pani Krystyna Seemayer stara się przyjąć pod swój dach każdego psa i kota, które potrzebują troskliwej opieki. W pensjonacie zaczyna jednak brakować miejsca, a były mąż chce się pozbyć pani Krystyny i jej podopiecznych. W Staruszkowie mieszka ponad czterdzieści psów.

 

Potrzebne 160 tys. zł

 

Kobieta znalazła nowy dom dla siebie i swoich pupili, ale by go kupić potrzebuje 160 tysięcy złotych. Dzięki ofiarności miedzy innymi widzów Polsatu News udało się już zebrać ponad połowę tej kwoty. Potrzeba jeszcze 70 tysięcy.

 

- Z każdą jedną złotówką uśmiechał mi się pysk, i zaczęłam wierzyć, że damy radę. Ludziom dobrej woli dziękowałam setki razy, ale wam chcę podziękować. Bez waszej pomocy siedziałabym dalej tutaj  i płakałabym i nie wiedziałabym, co dalej zrobić - wyznała Krystyna Seemayer, właścicielka Staruszkowa.

 

Nie tylko pieniądze

 

Pani Krystyna mieszka sama, ale sama nie jest. Wspierają ją mieszkańcy Karpacza. - Trzeba jakoś pomoc, żeby te stworzenia mogły sobie spokojnie dożyć tej starości - powiedział Zbigniew Bienias, który pomaga pani Krystynie.

 

Stare, schorowane psy potrzebują nie tylko karmy i miłości. Potrzebne są także stare pościele, poszwy, prześcieradła i ręczniki.

 

Jak pomóc

 

Aby wziąć udział w zbiórce można dokonać wpłaty na niżej wymienione konto z tytułem "Darowizna dla Staruszkowa". Możliwe jest również przekazanie 1 proc. podatku dla Fundacji Dar Serca. Dopisek "Staruszkowo" sprawi, że pieniądze trafią do pani Krystyny.

 

 

Polsat News

mr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze