"Antka rozstrzelać. Gnoja z Żoliborza pod ścianę". Policja poszukuje autora wpisu tej treści

Polska
"Antka rozstrzelać. Gnoja z Żoliborza pod ścianę". Policja poszukuje autora wpisu tej treści
Twitter.com

"Oni nie powinni przetrzymać do wiosny. Antka rozstrzelać powinni żołnierze, a tego gnoja z Żoliborza postawić pod ścianą i rozstrzelać jak w Rumunii w 1989 r." - takiej treści komentarz osoby podpisującej się jako Andrzej Polak pojawił się w sieciach społecznościowych. Komenda Główna Policji poinformowała, że wszczęto w tej sprawie czynności procesowe.

O tym wpisie zrobiło się głośno, gdy pojawił się pod innym komentarzem posłanki PiS Joanny Szczypińskiej na Twitterze. Szczypińska pisała o pomyśle wprowadzenia przez marszałka Sejmu Marka Kucińskiego nowych kar dla posłów. Wpis, który teraz bada policja, zamieściła jedna z obserwujących posłankę użytkowniczek.

 

Zrzut z Facebooka


Wkleiła ona zrzut ekranu, który ma pochodzić z dyskusji w profilu Krystyny Jandy na Facebooku. Wpis spotkał się z natychmiastową odpowiedzią policji. "Nie ma przyzwolenia na takie komentarze. Już zostały wdrożone czynności procesowe w związku z takim wpisem" napisał administrator profilu @PolskaPolicja.

 

 

"Nawoływanie do nienawiści"


Wszczęcie czynności procesowych potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

 

- Postępowanie prowadzone jest w sprawie nawoływania do nienawiści - powiedział insp. Ciarka. Wszczęto je w środę i policji niewiele udało się dotychczas ustalić, a przynajmniej takich informacji nie przekazano jeszcze rzecznikowi.


Próbowaliśmy na Facebooku odnaleźć profil Andrzeja Polaka, który odpowiadałby temu, który został zamieszczony pod wpisami posłanki Szczypińskiej. Nie udało się jednak go odnaleźć. Istnieje możliwość, że został już usunięty.


polsatnews.pl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze