Katastrofa pociągu ekspresowego w Indiach. W wagonach wciąż są uwięzieni ludzie

Świat
Katastrofa pociągu ekspresowego w Indiach. W wagonach wciąż są uwięzieni ludzie
RTR

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 50 zostało rannych w katastrofie nocnego ekspresowego pociągu, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę na południu Indii. Dziewięć wagonów wykoleiło się, część z nich wpadła na jadący w drugą stronę pociąg towarowy. Pociąg jadący z Dżagdalpuru do Bhubaneswar wykoleił się w pobliżu stacji Kuneri w stanie Andra Pradeś.

Pociąg jadący z Dżagdalpuru do Bhubaneswar wykoleił się w pobliżu stacji Kuneri w stanie Andra Pradeś.

 

- Większość ofiar to pasażerowie trzech wagonów sypialnych - powiedział przedstawiciel policji L.K.V.Ranga Rao.

Dodał, że liczba ofiar może wzrosnąć, gdyż w wagonach są jeszcze uwięzieni ludzie.

 

W Indiach koleje przewożą dziennie ok. 20 milionów ludzi i są głównym środkiem transportu w tym kraju; wymagają jednak ogromnych inwestycji m.in. dla poprawy bezpieczeństwa. Indyjska sieć kolejowa liczy 65 tys. kilometrów długości i jest czwartą najdłuższą na świecie - po Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach. Korzystają z niej dziennie 23 mln pasażerów.

 

Do najtragiczniejszej katastrofy kolejowej doszło w Indiach w 1981 roku, gdy pociąg pasażerski wpadł do rzeki w północno-wschodnim stanie Bihar; śmierć poniosło wówczas ok. 800 ludzi.

 

W ubiegłym roku premier Narendra Modi zapowiedział zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat w modernizację linii kolejowych 137 mld dolarów.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze