Facebook zablokował rosyjską telewizję RT

Świat
Facebook zablokował rosyjską telewizję RT
Facebook.com

Rosyjska anglojęzyczna telewizja RT (dawniej Russia Today) poinformowała , że Facebook tymczasowo zablokował jej zamieszczanie materiałów medialnych i linków, co oznacza, że nie będzie mogła tam transmitować zaprzysiężenia Donalda Trumpa.

RT twierdzi, że blokada ma zostać zniesiona w sobotę - dzień po ceremonii zaprzysiężenia Trumpa. Rosyjska telewizja zapewnia, że stara się o wcześniejsze zniesienie tej blokady.

 

Według RT wprowadzenie blokady przez Facebooka wiąże się z transmitowaniem przez nią w środę na tym portalu społecznościowym ostatniej konferencji prasowej ustępującego prezydenta USA Baracka Obamy.

 

Chodzi o prawa do transmisji

 

RT informuje na swym portalu internetowym, że została powiadomiona przez Facebooka, iż jej transmisja może zawierać treści audio lub wideo, które należą do telewizji Current Time (ros. Nastojaszczeje Wremia), będącej częścią rozgłośni Radio Wolna Europa/Radio Swoboda finansowanej przez Departament Stanu USA.

 

RT zapewnia, że transmisję konferencji prasowej Obamy brała od AP Direct, serwisu agencji Associated Press, i że miała do tego wszelkie prawa.

 

Informacyjna telewizja RT (początkowo Russia Today), nadająca na całym świecie w kilku językach, jest uważana za tubę propagandową Kremla.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze