"Seks", plakaty i kolęda 2017. Ksiądz w nietypowy sposób dociera do studentów

Polska

Studenci politechniki gdańskiej mogą liczyć na dodatkową pomoc podczas sesji. Błogosławieństwo proponuje jeden z gdańskich księży, specjalne plakaty wywiesił w akademikach. Wszystko w ramach zachęty do przyjęcia księdza po kolędzie.

"Kościół to nie tylko pytania o SEX (chyba udało mi się przykuć Twoją uwagę;)) #Kolęda 2017 błogosławieństwo na sesję, a Ty niezapisany?" Plakat tej treści zawisł na drzwiach i tablicach ogłoszeń gdańskich akademików.

 

W ten sposób ks. Paweł Kowalski z gdańskiej parafii Św. Krzyża we Wrzeszczu zachęca studentów do przyjęcia kapłana po kolędzie.

 

- Przyszedł mi (pomysł - red) do głowy po lekturze ASZdziennika, mam nadzieję, że nikt się tutaj nie obrazi - mówi ksiądz w rozmowie z reporterem Polsat News Szymonem Zaworskim.

 

Ksiądz ma 32 lata, kocha heavy metal i znakomicie odnajduje się w świecie tak zwanych social media.

 

"Wpada w oko"

 

- Żyjemy w kulturze internetu, w kulturze memów, haseł, które krążą w internecie. Hasło jest memiczne, plakat jest memiczny i dlatego wydaje mi się, że wpada w oko. Na początku nie dowierzają, pytają czy to jest to, co im się wydaje. Dopiero potem widzą, że to jest zaproszenie na kolędę, to oczywiście jest uśmiech, no i zainteresowanie, potem mówią na samej kolędzie, że to jest świetne.

 

Ja oczywiście też pytam jaki jest odbiór, ale słyszę, że to jest bardzo dobry pomysł - uważa ksiądz.

 

Studenci, których przepytał reporter Polsat News zdają się potwierdzać przekonanie Jezuity.

 

Polsat News

az/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze