Kaczyński: mamy rację w sporze o Polskę i będziemy bardzo długo rządzić

Polska
Kaczyński: mamy rację w sporze o Polskę i będziemy bardzo długo rządzić
PAP/Rafał Guz

- To się nie opłaca opozycji, to do niczego nie prowadzi z ich punktu widzenia. Mam nadzieję, że zmienią ten modus operandi, który dzisiaj jest fatalny, ale w polityce tak bywa, że ludzie się mylą, nawet się bardzo mylą, a później dochodzą do właściwych wniosków - powiedział po spotkaniu z lubuskimi działaczami PiS w Gorzowie Wielkopolskim Jarosław Kaczyński, zapytany o postawę opozycji.

Jak podkreślił, "właściwy wniosek dla opozycji, to jest to, żeby była po prostu normalną, twardą - bo opozycja powinna być twarda, to dobrze służy państwu - ale lojalną wobec państwa i trzymającą się pewnych reguł opozycją".


- To oczywiście nie oznacza, że to ich doprowadzi do władzy, bo my mamy rację w tym sporze o Polskę i sądzę, że będziemy tutaj bardzo długo rządzić i Polskę zmieniać, ale dobra opozycja, to jest coś co demokracji, państwu służy - zaznaczył prezes PiS.

 

Uznał, że działania opozycji nie przynoszą zmierzonych efektów, czego dowodem mogą być sondaże - te publikowane i niepublikowane.

 

"Trzeba wygrać wybory samorządowe"


Przyznał, że w Gorzowie Wlkp. usłyszał ciekawe uwagi i propozycje na temat wyborów samorządowych. Zapewnił, że zostaną one przekazane posłom zajmującym się przygotowywaniem propozycji zmian w ordynacji. Było też przesłanie prezesa do lubuskich członków PiS.

 

- Powiedziałem im tak, że trzeba wygrać wybory samorządowe, i że ja wiem, że łatwo powiedzieć a trudniej zrobić, ale trzeba - powiedział Kaczyński.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze