Neumann: klub PO zwrócił się o imienny wykaz miejsc dla posłów PO w Sali Kolumnowej

Polska
Neumann: klub PO zwrócił się o imienny wykaz miejsc dla posłów PO w Sali Kolumnowej
PAP/Jacek Turczyk

Klub PO zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, by zgodnie z regulaminem Sejmu przedstawił imienny wykaz miejsc dla posłów Platformy w Sali Kolumnowej - poinformował w poniedziałek szef klubu PO Sławomir Neumann.

- W imieniu klubu PO, w związku z dochodzącymi do nas informacjami o tym, że pan marszałek Kuchciński być może planuje obrady Sejmu w Sali Kolumnowej, żeby zgodnie z regulaminem Sejmu przedstawił nam imienny wykaz miejsc dla posłów Platformy Obywatelskiej w Sali Kolumnowej gdyby chciał tam przeprowadzać obrady, a także żeby udostępnił informację o trybie i sposobie głosowania, które miałoby być na Sali Kolumnowej przeprowadzane, gdyby rzeczywiście chciał robić obrady na Sali Kolumnowej, a nie wrócić do pracy w sali plenarnej - powiedział Neumann na poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

Wyraził przy tym nadzieję, że odpowiedź na złożone w poniedziałek przez PO pismo nadejdzie w "w najbliższych godzinach".

 

- Wymaga to wyjaśnienia, wymaga to informacji, jak Sejm ma pracować po tej kilkudziesięciodniowej przerwie, która nastąpiła w związku ze świętami, Sylwestrem czy Świętem Trzech Króli - zaznaczył szef klubu PO.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze