"Sala kolumnowa zabarykadowana i zabita płytami". Poseł PO pokazał nagranie

Polska
"Sala kolumnowa zabarykadowana i zabita płytami". Poseł PO pokazał nagranie
Twitter.com/Cezary Tomczyk

Cezary Tomczyk na Twitterze opublikował nagranie z Sejmu, na którym widać, że dojście do sali kolumnowej jest zastawione krzesłami, a same drzwi "zabite płytami OSB". "Panie marszałku to wygląda bardzo groteskowo" - napisał Tomczyk oznaczając we wpisie konto marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Polityk PiS dotychczas nie odpowiedział.

- Tak oto wygląda barykada sali kolumnowej. Jeszcze bez strażników Straży Marszałkowskiej, ale za to z zablokowanym wejściem, które było tu od 30 lat – powiedział Tomczyk na opublikowanym nagraniu. W komentarzach poinformował, że film pochodzi z niedzieli z godz. 12:45.

 

 
W sali kolumnowej 16 grudnia 2016 r. odbył się dalszy ciąg posiedzenia Sejmu, które opozycja uznaje za nielegalne. Posłowie PiS przegłosowali wtedy m.in. ustawę budżetową i ustawę dezubekizacyjną.


Od tego dnia posłowie opozycji okupują salę plenarną Sejmu i domagają się powtórzenia głosowania nad budżetem. Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 11 stycznia. Przedstawiciele PiS poinformowali, że jeżeli opozycja nie opuści sali plenarnej, posiedzenie Sejmu 11 stycznia ponownie odbędzie się w sali kolumnowej.

 

polsatnews.pl

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze