Łomianki: pożar budynku, w którym znajdowały się fajerwerki

Polska

Strażacy, którzy przeszukiwali zniszczony wskutek wybuchu i pożaru dom w Łomiankach, odnaleźli w sobotę wieczorem w gruzowisku ciało kobiety - poinformował rzecznik prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Karol Kierzkowski. Okoliczności wybuchu i pożaru, jak też przyczynę śmierci kobiety, będą teraz badać prokuratura i policja.

Do wybuchu - najprawdopodobniej fajerwerków - i pożaru budynku oraz przylegającego do niego garażu doszło ok. godz. 14. Część budowli zawaliła się. 

 

- Widziałem słup ognia, jak wybuchło, to aż szybę zbiło,(...) na naszą posesję iskry poleciały - relacjonował mieszkaniec Łomianek.

 

Fajerwerki w garażu

 

Wcześniej kpt. Kazimierz Jaworski ze Straży Pożarnej w Błoniu, informował, że "jedna z osób została poszkodowana, gdyż w momencie wybuchu przechodziła chodnikiem obok budynku i została lekko ranna".

 

- Fajerwerki mogły najprawdopodobniej znajdować się w garażu - uważa rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Jego zdaniem świadczyć o tym może nie tylko siła eksplozji i pożaru, ale również zasięg zniszczeń budynku.

  

Trwają ustalenia bezpośrednich przyczyn pożaru

 

Na miejsce skierowano specjalną grupę poszukiwawczo-ratowniczą, wyposażoną m.in. w sprzęt, który służy do zabezpieczenia konstrukcji budynku.

 

Po zakończeniu akcji strażaków policjanci przeprowadzą oględziny budynku z udziałem biegłego, który ustali, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

 

Polsat News, PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze