W Mińsku wystawiono balet na traktorach

Kultura
W Mińsku wystawiono balet na traktorach
YouTube/сергей кажуро

Na terenie Mińskiej Fabryki Traktorów MTZ na Białorusi we wtorkowy wieczór zorganizowano pokaz tańca traktorów z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku. W show udział wzięło sześć fantazyjnie podświetlonych maszyn, tańczących w rytm muzyki elektronicznej i klasycznej.

Komentatorzy zastanawiają się skąd dyrekcja przeżywającej kryzys fabryki znalazła środki na pokaz.


Niedawno prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka określił sytuację panującą w niektórych gałęziach białoruskiej gospodarki mianem "stanu wojennego". Prezydent skupił się szczególnie na kulejącym przemyśle maszynowym. Według przytoczonych przez niego statystyk, w latach 2014-15 produkcja maszyn spadła o połowę, a w tym roku udało się zwiększyć produkcję jedynie o 3 proc. 

 


W białoruskim sektorze maszynowym działa ponad 130 przedsiębiorstw – największe z nich to oprócz MTZ, producent kopalnianych wywrotek Biełaz, oraz Mińska Fabryka Ciężarówek MAZ. Tylko w 2015 r. dwa przemysłowe giganty MAZ i MTZ zwolniły ponad 3 tys. pracowników. Pozostałym niejednokrotnie skracano tydzień roboczy lub wysyłano na przymusowy urlop.


belsat.eu, polsatnews.pl

grz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze